Úroky na termínovaných vkladech strmě rostou

1. 12. 2021

Prvenství stále drží NEY spořitelní družstvo.

Turbulentní vývoj na finančním trhu s sebou na sklonku letošního roku nese nejvýhodnější sazby na termínovaných vkladech za poslední roky. Finanční ústavy se v nabídce spořicích produktů předhánějí a klienti si tak mohou vybírat.

Pokud zvolí termínovaný vklad, tedy sázku na jistotu, najdou nejvýhodnější sazby u NEY spořitelního družstva. To i nadále dominuje trhu pro většinu produktů s různou délkou trvání vkladu. Úročení družstvo navyšuje letos už poněkolikáté a tentokrát především u nejoblíbenějších střednědobých úložek, a to až o 0,7 % p. a. Dlouhodobé vklady jsou již roky nejvýhodnějšími na trhu s úrokovou sazbou ve výši 3,2 %. p. a. Změny se týkají hlavně vkladů nad 500 000 Kč. Například tříletý vklad ve výši 1 milión korun se bude nyní klientovi úročit sazbou 3,5 % p. a.

Termínované vklady jednoznačně patří k těm nejzajímavějším z oblasti jistých a bezpečných možností zhodnocení peněžních prostředků. Klient předem zná částku, která se mu na konci spořicího období vrátí. Nepodstupuje tak v podstatě žádné riziko, že o vložené peníze přijde. Naopak, vklad se mu vrátí s předem jasným výnosem.

„Chceme pro naše klienty udržet standard, že jsme nejvýhodnější na trhu, a proto se musíme situaci přizpůsobovat. Termínovaný vklad je nejoblíbenější formou spoření, rozhodli jsme se sazby v krátké době znovu navýšit, a to hlavně u úložek, které střadatelé pro spoření využívají nejčastěji. Naši střadatelé volí různé délky vkladů a pořizují si jejich kombinace,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Sazby se zvýšily jak u měsíčních přípisů úroku, tak u přípisů úroku na konci období vkladu. Největší zájem je o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky.

Nové platné sazby od 22. 11. 2021

Počet měsíců nebo let

3 m

6 m

1 rok

2 roky

3 roky

4 roky

5 let

7 let

10 let

Standardní sazba p. a. – úrok připsaný na konci období vkladu, min. vklad 20 000 Kč

* Platí pro vklad od 500 000 Kč

1,5 %

2,0 %

3,1 %*

3,4 %*

3,5 %*

3,0 %

3,1 %

3,2 %

3,2 %

 


Zpět na výpis aktualit