NEY spořitelní družstvo opět navyšuje sazby. Na Termínovaných vkladech od 24. 10. 2022 nově nabízíme až 6,8 % p.a.

25. 10. 2022

Letní měsíce sice lehce přibrzdily turbulentní situaci na ekonomickém trhu, nicméně úrokové sazby i nadále rostou a na tento vývoj reaguje i NEY spořitelní družstvo a po dvou měsících upravuje sazby na termínovaných vkladech. Navýšení sazeb se nyní týká termínovaných vkladů s dobou splatnosti 6 měsíců a jeden rok. Nově je úroková sazba na 6měsíčním termínovaném vkladu 6,8 % p.a. a u ročního vkladu 6,6 % p.a. U podřízených vkladů i nadále zůstává sazba 7 % p.a.

Představenstvo záložny tím dává střadatelům jasnou a zřetelnou zprávu o tom, že jejich uložené peníze jsou v dobrých rukách premiantů na trhu, kteří vždy flexibilně reagují na změny a o svěřené peníze se starají s nejlepší péčí. NEY spořitelní družstvo tak již šest let drží pozici jedničky na trhu s nejlepší sazbou mezi všemi bankovními i nebankovními institucemi.

„Vyhodnotili jsme všechny faktory a rozhodli jsme se opět operativně reagovat na vývoj úrokových sazeb. Při změnách jsem brali v potaz především aktuální chování klientů, kteří v současné době dávají přednost spíše krátkodobým úložkám. Lidé tak případně mohou rychleji s penězi nakládat v případě, že je potřebují. Zároveň ale náš Termínovaný vklad aspoň částečně zmírňuje dopady rostoucí inflace. Mít v této době peníze na běžném účtu v bance prostě nestačí a na spořících účtech mohou mít střadatelé uloženou jen nutnou rezervu pro nutná rychlá řešení,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

U termínovaných vkladů se sazby zvýšily jak u měsíčních přípisů úroku, tak u přípisů úroků na konci období vkladu. Uvedené sazby tak platí pro všechny vklady do výše 9 990 000 korun. 


Zpět na výpis aktualit