Pro firemní úvěry snižuje NEY úrokové sazby

9. 2. 2024

Reaguje tím na včerejší rozhodnutí ČNB

Pro firemní úvěry snižuje NEY úrokové sazby

Spořitelní družstvo NEY v reakci na čtvrteční rozhodnutí České národní banky o snížení základní úrokové sazby na 6,25 % jako první finanční instituce snižuje své úrokové sazby pro firemní úvěry, a to v průměru o 1procentní bod. Při úvěru o velikosti 15 milionů se splatností 1 rok tak firmy na úrocích ušetří 150 000 Kč. Podnikatelé a firmy, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou využít bankovní financování, tak nyní mohou získat úvěr se sazbou od 10,99 % p.a.

„Rozhodnutí České národní banky snížit základní úrokovou sazbu je pro české firmy určitě dobrou zprávou. Důležitý je především pro menší společnosti z odvětví, která v posledním roce procházejí útlumem, ať už jde o stavební firmy, developery nebo některá průmyslová odvětví. Díky tomu, že centrální banka snížila své sazby rovnou o půl procentního bodu, můžeme i my s našimi úrokovými sazbami pohnout výrazněji směrem dolů,“ říká Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

 

Zároveň vysvětluje, proč NEY snížilo své úrokové sazby výrazněji než Česká národní banka: „Řada firem, se kterými v posledních měsících řešíme financování, potřebuje refinancovat současný úvěr, rychle a za zajímavých podmínek. Naším cílem je tyto firmy podpořit a v rámci možností jim jejich situaci trochu ulehčit. Proto také budeme i v dalších měsících sledovat vývoj základní úrokové sazby a eventuálně dále snižovat úroky na našich firemních úvěrech.“


Zpět na výpis aktualit